Piknik Rodzinny- podsumowanie

Data: 18.06.2024 r., godz. 15.30    196
"W krainie teatru"

W dniu 14 czerwca 2024 roku został zorganizowany w naszej szkole piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Na pikniku pojawili się: Wójt Gminy Dąbrówka pan Zenon Zadrożny, Przewodnicząca Rady Gminy Dąbrówka pani Anna Katarzyna Kurek, radni: pani Patrycja Kujawska i pan Paweł Marciniszyn, nauczyciele, rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anną Winek, dyrektor szkoły w Guzowatce pani Anna Broma oraz przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły.

Uroczystość została podzielona na dwie części, pierwsza odbywająca się w godz. 14.00-16.00 na hali sportowej zatytułowana ”W Krainie Teatru”. Podczas tej części widzowie mogli podziwiać spektakle teatralne przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki w programie „Najpiękniejsze słowa świata to mama i tata”. Występy najmłodszych wszystkim się bardzo podobały i w niejednym oku rodzica pojawiła się łza wzruszenia.

Następnie scena należała do starszych uczniów. Pojawiły się przepiękne tańce narodowe: „Kujawiak” w wykonaniu uczniów z kl. 1, „Krakowiak” odtańczony w przepięknych strojach ludowych przez uczniów z kl.2 i oczywiście „Polonez”, który z dumą odtańczyli uczniowie z kl. 3. Nie zabrakło również pokazu tańca dance w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia szkoły tańca Duo Dance.

Jak na prawdziwą krainę teatru przystało zagrane zostały również przepiękne przedstawienia: „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów z kl. 6, spektakl profilaktyczny „Bezpieczni w sieci” przygotowany przez uczniów z kl. 7 i na zakończenie coś z klasyki, czyli „Ogniem i mieczem” w wykonaniu uczniów z kl. 5 i 6.

Druga część pikniku, trwająca w godz. 16.00-19.00 miała charakter rozrywkowo - rekreacyjny. Można było skosztować przysmaków przygotowanych przez rodziców - grill, hot dogi, wata cukrowa, popcorn, ciasto; poszaleć na dmuchańcach, pograć w cymbergaja, postrzelać z łuku lub odpocząć na leżakach w otoczeniu palm. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z pokazami militarno-historycznymi, które oferowało możliwość obejrzenia historycznego uzbrojenia i umundurowania.

Sponsorami pikniku byli:

- Rada Rodziców

- państwo Agnieszka i Tomasz Wilkowscy- Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Józefowie

- państwo Ilona i Przemysław Pietrucha- Cukiernia Alania z Kuligowa

- państwo Dorota i Dariusz Balcer- Cukiernia Balcer z Józefowa

- państwo Magdalena i Patryk Sutkowscy Restauracja La Pasta z Radzymina

- pan Mateusz Grochowski GKS Dąbrówka

- pan Łukasz Konatowski grupa rekonstrukcyjno-historyczna

- Firma Fun Faktory z Radzymina.

Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie również dla:

- wszystkich rodziców, na czele z przewodniczącą Rady Rodziców, za obsługę części gastronomicznej

- nauczycieli za przygotowanie wspólnie z uczniami przepięknych występów i wykonanie dekoracji oraz obsługę techniczną

- pracownikom obsługi za pomoc w organizacji uroczystości.

Podsumowując: piknik należy uznać za udany, o czym świadczą uśmiechnięte buzie zarówno młodszych, jak i starszych uczniów naszej szkoły oraz duża liczba osób, którą tego dnia gościliśmy na terenie szkoły.